Eksotisks augs Jūsu mājā: CITRUSAUGS

Telpaugi ir viena no skaistākajām mājas rotām, ja esi nolēmis mājās audzēt citronu koku, tad ieteiksim svarīgas nianses, lai telpaugs varēt pienācīgi augt.

Svarīgi par tiem pienācīgi rūpēties, vietas piemērošana, laistīšana, saules gaisma un citas rūpes.

Tāpēc esam iekļāvuši aprakstu, par citrusauga audzēšanu mājas apstākļos.

Citrusaugi gan nav tik sveši mūsu platuma grādos, tie visai plaši pārstāvēti ziedu bāzēs un dārzniecības veikalos, un tas vien liecina, ka cilvēki tos labprāt izvēlas. Citrusaugiem ir kāda liela priekšrocība – tie krietni ilgāk priecē ar eksotiskajiem augļiem zaros, nekā daļa ziedošie telpaugi.

Augsnes izvēle ir viens no svarīgākajiem kritērijiem un šiem augiem noteikti jāizvēlas trūdvielām bagāta, skāba augsne ar pH 5,5 līdz 5,8. Šiem telpaugiem noteikti nederēs kaļķaina un sārmaina augsne, taču drošākais variants ir iegādāties speciālo augsni citrusaugiem. Citrusaugu kopšanā liela loma ir laistīšanai, nevajadzētu pieļaut, ka augsne iekalst.

Par vietas izvēli šiem augiem jāraugās no sezonas. Citrusaugam ir nepieciešams saņemt vidēji 8 stundas saules gaismu, rudens un ziemas sezonā ieteicams, augu novietot zem mākslīgā apgaismojuma. Rudens sezonā augu var droši novietot uz palodzes, lai tas saņemtu pēc iespējas vairāk saules gaismas, kas šajā laikā ir reti, tad agrā pavasarī un ziemas beigās augam tā nebūs piemērotākā vieta, jo spēcīgā saule apdedzinās lapas. Vasaras sezonā augs būs pateicīgs, ja tas tiks iznests ārā, siltumā, taču ar pārvietošanu jābūt uzmanīgiem, augam ir jāpierod pie dažādiem apstākļiem.


 


 


 

Lai izdodas godam parūpēties par mājas rotu!